Vitajte vo vzorovanom svete guapa

Štrukturovanie a cykličnosť je súčasťou našich životov a sveta, v ktorom ich žijeme, v každej rovine, na ktorú upriamime svoju pozornost, mikro alebo makro pohľadom, v priestore aj čase.

Zaujímajú nás momenty opakovania – aj veľmi jednoduché opakovanie základných tvarov može priniesť nový a nečakaný vizuálny zážitok a fascinujúci je aj opačný postup, keď je opakovanie v zložitejšej štruktúre na prvý pohľad nepostrehnuteľné. Na vzory pretvárame podnety z organického aj geometrického sveta, zo spomienok, z histórie. Každý vzor je pre nás obraz, skladba, báseň. Tvorbu vzorov vnímáme ako dekoratívnu terapiu prostredníctvom tvarov, farieb a prepracovaných detailov. Ladíme krivky z prírodných foriem s geometricky precíznymi tvarmi. 

V produktovej tvorbe sa zameriavame na výber vhodného vzoru pre konkrétny produkt a materiál, na zladenie vzoru a tvaru produktu a následnú konceptuálnu alebo intuitívnu premenu produktu zvoleným dekorom.

Všetky vzory sú výsledkom odvahy experimentovať, intuitívneho hľadania opakovaní a hry. Naším prianim je, aby vzory guapa navodzovali v životnom priestore špecifickú energiu, emóciu a estetický zážitok.

Leave a reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *