O nás

Guapa

guapa španielské príd. m.

1. veľmi pekný: krásny človek, zjav, krásny obraz, krásna príroda, krásna hudba; krásna literatúra, umelecká literatúra, najmä próza, beletria
2.  hovor. presahujúci priemer (mierou, kvalitou): krásny plat; krásne výsledky, veľmi dobré; krásny vek, dlhý, vysoký

Sasha & Eva

Štúdio Guapa vytvára tapety, látky a interiérové doplnky s autorskými vzormi, v ktorých sa spája južanský temperament so severským minimalizmom. Značku Guapa založili Alexandra Varšová a Eva Kocnárová ako prirodzený výsledok zladenia sa v pohľade na grafickú tvorbu v jej rozmanitých podobách.

V našej tvorbe hrajú dôležitú rolu farby a experimentovanie s jednoduchými tvarmi s cieľom pretvoriť ich na zložitejšie štruktúry. Hnacou silou je pre nás hravosť a nápaditosť, vlastnosti, ktoré považujeme za základ veselého a nestárnuceho ducha. Tento feeling chceme zdieľať aj s užívateľmi našej tvorby.

Látky, tapety a doplnky sú vyrábané na Slovensku a v Českej republike.

Eva Kristóf

Žije prevažne v Prahe. Študovala textilné výtvarnictvo v Brne, voľnú grafiku v ateliéri Akad. mal. E. Ovčáčka, sochárstvo v ateliéri Akad. soch. S. Hanzíka a Akad. soch. M. Kotrby. Dlhý čas pôsobila v prostredí TV promotion. Mediálny svet sa rozhodla opustiť a plne sa venovať vytváraniu vlastných produktov.