O nás

Guapa

guapa španielské príd. m.

1. veľmi pekný: krásny človek, zjav, krásny obraz, krásna príroda, krásna hudba; krásna literatúra, umelecká literatúra, najmä próza, beletria
2.  hovor. presahujúci priemer (mierou, kvalitou): krásny plat; krásne výsledky, veľmi dobré; krásny vek, dlhý, vysoký

Sasha & Eva

Štúdio Guapa vytvára tapety, látky a interiérové doplnky s autorskými vzormi, v ktorých sa spája južanský temperament so severským minimalizmom. Značku Guapa založili Alexandra Varšová a Eva Kocnárová ako prirodzený výsledok zladenia sa v pohľade na grafickú tvorbu v jej rozmanitých podobách.

V našej tvorbe hrajú dôležitú rolu farby a experimentovanie s jednoduchými tvarmi s cieľom pretvoriť ich na zložitejšie štruktúry. Hnacou silou je pre nás hravosť a nápaditosť, vlastnosti, ktoré považujeme za základ veselého a nestárnuceho ducha. Tento feeling chceme zdieľať aj s užívateľmi našej tvorby.

Látky, tapety a doplnky sú vyrábané na Slovensku a v Českej republike.

Eva Kristóf

Eva Kristóf spolupracuje so značkou Guapa od roku 2016. Portfólio štúdia rozšířila o kolekciu textilných produktov, experimentuje s prenášaním vzorov aj na ďalšie materiály a formy. Eva študovala textilné výtvarníctvo, sochárstvo a grafiku, niekoľko rokov pôsobila v prostredí médií. Svoje skúsenosti využíva pri hľadaní nových technológií a nezvyklých riešení. Klúčový je pre ňu jednoduchý nápad, silný koncept a precizné spracovanie.